Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Notice: Use of undefined constant php - assumed 'php' in /components/com_content/content.php(3) : eval()'d code on line 20

Wyniki VI Memoriału Szachowego im. S.Łobaziewicza

5 grudnia w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego oraz sali Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach rozegrany został VI Memoriał Szachowy im. S.Łobaziewicza.

Wyniki turnieju i galeria zdjęć dostępne są na stronie Małopolskiego Związku Szachowego http://www.mzszach.l.pl/

Lider - Małe Projekty

LGD Zdrój zaprasza na bezpłatne szkolenie dotyczące pozyskiwania środków w ramach programu Lider – Małe Projekty, które odbędzie się w dniu 11 grudnia 2009 roku (piątek) o godzinie 17.00 w Krzeszowicach w Publicznym Gimnazjum przy ulicy Długiej 22.
Szkolenie przeprowadzi Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych. Prowadzący ekspert - Krzysztof Kwatera.

Masz pomysł - masz szansę

Fundacja Inicjatyw Lokalnych i Oświatowych zaprasza młodych, aktywnych ludzi do udziału w spotkaniu "Przez współpracę do sukcesu", które odbędzie się 10 grudnia o godz. 16.00 w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. 
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.
Program

Ważne dla rolników

Urząd Miejski w Krzeszowicach, w związku z pismem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że Krakowskie Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zwraca się
z prośbą do wszystkich mieszkańców korzystających z dopłat bezpośrednich o jak najszybsze dokonanie zgłoszenia pomieszczenia zwierząt (urodzenia, padnięcia, kupna, sprzedaży). Najprawdopodobniej
w roku 2010 wejdą w życie dopłaty do krów, a jednym z warunków otrzymania dopłaty będzie uzgodnienie stanu zwierząt. Dlatego rolnicy posiadający bydło proszeni są o udanie się do Krakowskiego Biura Powiatowego przy ul. Lubicz 25 i dokonanie uzgodnień stanu faktycznego zwierząt ze stanem istniejącym w systemie informatycznym.

Jednocześnie informujemy, że rozpoczęto wydawanie decyzji i z początkiem grudnia powinny rozpocząć się płatności obszarowe. Aktualne stawki na 2009 rok zawarte w Dz. U. Nr. 188 z dnia 6 listopada:
Pozycja 1462 –  § 1. Stawka jednolitej płatności obszarowej wynosi 506,98 zł na 1 ha gruntów rolnych,
Pozycja 1463 –  § 1. pkt 1) płatność uzupełniająca wynosi 356,47, pkt 2) roślin przeznaczonych na paszę uprawianych na trwałych użytkach zielonych 502,62 zł,
Pozycja 1465 - § 1. Stawka płatności cukrowej wynosi 53,47 za tonę buraków cukrowych.

Rolnik, który nie prowadzi aktualnej księgi rejestracji bydła, nie dokonując wpisów do tej księgi w terminie 7 dni od dnia w którym nastąpiło zdarzenie powodujące obowiązek wpisu. Książka w formie papierowej powinna odpowiadać wzorowi. Dane zawarte w księdze przechowywane są przez okres
3 lat od dnia utraty posiadania zwierząt. Powyższe zaniedbania są przedmiotem kontroli gospodarstw jako tzw. minimalne wymagania wzajemnej zgodności (cross complianse) przez lekarzy weterynarii i mają znaczenie w procentowej wielkości zmniejszenia płatności bezpośredniej, płatności cukrowej lub płatności do pomidorów (Dz. U. Nr 54 poz. 446 z dnia 25 marca 2009).

Nauczyciel z komputerem za pan brat

Kolejna grupa nauczycieli z gminy Krzeszowice śmiało sięgnęła po szansę, jaką niosą bezpłatne szkolenia informatyczne i ukończyła finansowany przez EFS kurs. Jest to możliwe dzięki projektowi „Doskonalenie zawodowe nauczycieli w dziedzinie wykorzystania technologii informacyjnej". W ostatnim cyklu szkoleniowym kwalifikacje podniosło aż 29 pedagogów. To dobry wynik.

Inicjatorem działań edukacyjnych jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, który realizuje projekt we współpracy Małopolskim Ośrodkiem Szkoleniowym w Krakowie. Partnerami w projekcie są Urząd Marszałkowski oraz małopolskie Kuratorium Oświaty. Projekt DZN obejmuje całe województwo. Jego adresatami są nauczyciele wszystkich przedmiotów (z wyjątkiem informatyków), którzy pragną ułatwić sobie pracę przez wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych. Kursantki i kursanci poznają zagadnienia związane z komputerem, internetem oraz multimediami. Posługiwanie się tymi narzędziami powinno ułatwić przygotowanie materiałów do lekcji, dokumentowanie pracy oraz komunikowanie z uczniami, rodzicami i innymi nauczycielami za pomocą komputera. Każdy uczestnik otrzymuje solidny pakiet podręczników szkoleniowych. Ma również szansę bezpłatnego zdawania egzaminu ECDL START lub VERA. Nauczyciele uczą się blisko miejsca zamieszkania. Edukacja została rozłożona w czasie. Trwa 2,5 miesiąca. Spore znaczenie ma również fakt, że udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Nauczyciele z gminy Krzeszowice nie próżnują. W czwartym cyklu szkoleniowym kursy informatyczne ukończyła już grupa pedagogów z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej. Zaś w grudniu do grona absolwentów dołączyli nauczyciele edukujący się w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Krzeszowicach. Realizacja szkoleń możliwa jest dzięki przychylności władz samorządowych, które udostępniają szkolne pracownie komputerowe.
- To nie było szkolenie oparte na suchej teorii. Nacisk położony został na praktykę. Żadne nasze pytanie, nawet to najdziwniejsze, nie pozostało bez odpowiedzi. Każda wątpliwość została wyjaśniona  – podkreślała anglistka Anna Czerwińska, jedna z siedemnastu uczestników kursu DZN, który zakończył się w SP w Krzeszowicach.
- Na podkreślenie zasługuje bardzo dobre dopasowanie tematyki szkolenia do rożnych aspektów nauczania. Otrzymaliśmy dużo cennych wskazówek – dodała Dorota Wójtowicz, nauczycielka kształcenia zintegrowanego.
Po raz kolejny okazało się, że szkolenie spełniło oczekiwania nauczycieli tak w aspekcie merytorycznym, jak i personalnym. Absolwenci podkreślali talenty pedagogiczne swojego trenera. W meandry komputera, internetu i multimediów wprowadzał ich  trener Paweł Kaczara. Na tyle skutecznie, że cztery osoby zdecydowały się zdawać egzamin ECDL.
- Każda grupa jest inna. Cieszę się, że wszyscy dotrwali do końca. Wiedza wyniesiona ze szkolenia zostaje w głowie. Kurs to pierwszy krok. Pokazuje, jak wykonać pewne rzeczy. Potem nowe umiejętności trzeba wykorzystywać w praktyce. Jestem pewien, że tak jak nie zapomina się zasad jazdy samochodem czy jazdy na nartach, tak nie zapomina się zasad obsługi programów komputerowych – mówił trener Kaczara do swoich kursantów.
By uporządkować ogrom wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii informacyjnych trener przygotował dla swojej grupy „ściągawkę” będącą kompendium najistotniejszych informacji.
Synteza będzie z pewnością przydatna w przygotowaniach do lekcji z zastosowaniem komputera, internetu czy multimediów.
Rekrutacja osób zainteresoawnych szkoleniem wciąż trwa. Szczegółowe informacje na stronie: www.nauczyciele.mos.krakow.pl.

Wydarzenia

I znowu razem

impreza integracyjna na Osiedlu Nowy Świat w Krzeszowicach, 5 lipca 2015 r. godz. 16.00

Inne strony świata

wystawa malarstwa Jacka Sieka. 10 lipca 2015 r. godz. 19.00. Galeria w pałacu Vauxhall

Lato w bibliotece

 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach zaprasza na seanse filmowe i zajęcia internetowe dla dzieci. Więcej

XI Dzień Trzeźwości

4 lipca 2015 r., godz. 14.00, Misjonarski Ośrodek Formacyjny Vincentinum w Krzeszowicach. Program

Zawody Sportowo-Pożarnicze

4 lipca 2015 r., godz. 9.00, boisko w Ostrężnicy. Program

Muzyczna Fontanna

10 lipca 2015 r. godz. 21.00, koncert - niespodzianka na Rynku w Krzeszowicach. Więcej

Powitanie Lata

27 czerwca 2015 r., godz. 16.00, scena przy remizie OSP w Tenczynku.  Program

Kalendarz imprez

July 2015
M T W T F S S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Porno Ä°zle
padişah macunu yaşam kürü bitkici sigara sarma makinası konuşma terapisti ağrı bandı