Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne dla organizacji pozarządowych

Burmistrz Gminy Krzeszowice zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie informacyjno – konsultacyjne, które odbędzie się 18 maja 2010 r. (wtorek), o godz. 17.00 w Sali Herbowej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach przy ul. Grunwaldzkiej 4.
Program spotkania będzie obejmował następujące zagadnienia:
- nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie – zarys najważniejszych zmian dla organizacji i samorządu,
- Regulamin konsultacji z organizacjami pozarządowymi - przedstawienie i konsultacje nowego projektu uchwały w sprawie sposobu konsultacji projektów aktów prawa miejscowego z organizacjami pozarządowymi
- Samorządowa Akademia Współpracy – przedstawienie projektu Fundacji Biura Inicjatyw Społecznych, w którym uczestniczy gmina oraz planowanych działań lokalnych skierowanych do organizacji,
- sprawy bieżące m.in. sprawozdawczość, realizacja zadań
- wolne wnioski.

Zapraszamy do Krzeszowic

Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach serdecznie zaprasza w dniach 15-16  maja na pełen atrakcji weekend do Krzeszowic.
W programie m.in. Majówka hrabiny Zofii (15-16 maja 2010) - impreza  nawiązująca do obchodzonych uroczyście imienin hrabiny Zofii Potockiej.
W ubiegłym roku mieszkańcy gminy po raz pierwszy wcielili się w historyczne postacie z otoczenia hrabiny, właścicielki krzeszowickich dóbr, budząc zainteresowanie tak wśród mieszkańców naszej gminy jak i turystów. Impreza ta, o charakterze cyklicznym, będzie połączona m. in. z Jarmarkiem Tradycji.
Jarmark Tradycji (16 maja 2010) to odniesienie do istniejących od 1849 cotygodniowych targów odbywających się w każdy poniedziałek w Krzeszowicach.
Ten właśnie tradycyjny obraz dawnego targu chcemy odtworzyć, organizując Jarmark Tradycji, bogaty przepychem stoisk, ludowego rękodzieła, garncarzy, gospodyń i kulinariów, rozbrzmiewający gwarem rozmów i śpiewem przybyłych do Krzeszowic regionalnych grup ludowych.
W czasie weekendu będzie można wysłuchać koncertów muzyki klasycznej ale i krakowskich przyśpiewek, zatańczyć walca z hrabiną na specjalnie przygotowanej scenie, obejrzeć dziesiątki oryginalnych kostiumów z Opery krakowskiej i teatru Starego w Krakowie, spróbować tradycyjnych potraw w “Barze pod batem” lub kupić ukochanej serce z piernika.
Szczegółowy opis projektu na stronie www.kulturakrzeszowice.pl.
Informacje pod nr telefonu 12/ 282 14 65.

Otwarty Szlak Architektury Drewnianej

Małopolska Organizacja Turystyczna organizuje w dniach 1 maja - 30 września projekt "Otwarty Szlak Architektury Drewnianej", w ramach którego udostępnianych jest turystom 50 sakralnych obiektow znajdujących się na szlaku. 
Położony na terenie naszej gminy kościół pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Paczółtowicach można zwiedzać w następujących dniach i godzinach:
piątek: godz. 12.00 - 16.00
sobota: godz. 10.00 -14.00
niedziela: godz.12.00 - 16.00.

Więcej informacji o projekcie http://www.drewniana.malopolska.pl/

Obrady Sejmu w Szkole Podstawowej w Sance

7 maja do Szkoły Podstawowej w Sance zawitali niezwykli goście. Ostatni król Polski, Stanisław August Poniatowski, marszałek sejmu Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj, Ignacy  Potocki i wielu innych deputowanych rozpoczęło obrady Sejmu, mające na celu przyjęcie Konstytucji i umożliwienie reform w upadającym kraju. Oprócz wielmożów skupionych w Sali Tronowej, na wyniki obrad oczekiwali przedstawiciele wszystkich stanów z różnych regionów Polski. Byli więc mieszkańcy Kurpi, ziemi Świętokrzyskiej, Pomorza, Łowicza oraz oczywiście Krakowiacy i Górale.

Wszyscy w skupieniu oczekiwali na epilog  burzliwych scen rozgrywających się w Sejmie. Gdy w końcu Król złożył przysięgę na ręce biskupa krakowskiego Feliksa Turskiego, rozległy się okrzyki: Wiwat Sejm!, Wiwat Konstytucja! Odśpiewano również spontanicznie pieśń Witaj Majowa Jutrzenko……
Nie koniec jednak był to emocji, towarzyszących obchodom Święta Konstytucji 3 Maja.
Odbyła się bowiem debata, który z wybranych wcześniej wierszy Jana Brzechwy, patrona szkoły ma szansę stać się nieoficjalnym hymnem szkoły. Uczniowie klas 0 – III bronili swojej propozycji, wiersza pt. „Sójka”, zaś uczniowie starsi – proponowali wiersz pt. „Leń”. Padały bardzo ważkie argumenty z obu stron, a marszałek niejednokrotnie musiał uspokajać rozgorączkowanych dyskutantów. Po głosowaniu oraz obliczeniu głosów okazało się, iż zwyciężyła propozycja klas IV – VI. Nie obeszło się bez okrzyków „Liberum veto!”, jednak przypomniano, że przyjęcie Konstytucji zniosło możliwość veta.
Taka lekcja historii i demokracji z pewnością na długo zapadnie w pamięć wszystkich dzieci, a umiejętność prowadzenia poważnej debaty będzie doskonalona w kolejnych projektach.
Całość imprezy przygotowała i wyreżyserowała polonistka mgr Marta Augustynek, przy współpracy pozostałych nauczycieli. Dużą pomoc okazali również rodzice, pomagając zwłaszcza młodszym dzieciom w przygotowaniu strojów z epoki oraz regionalnych.

Dziękując wszystkim zaangażowanym w projekt, zachęcam do kontynuowania tego typu działań, uczących wielu cennych umiejętności zarówno uczniów, jak i nauczycieli.
Katarzyna Mitka

Wyrósł ogród przy przedszkolu w Tenczynku

W ubiegłym tygodniu w ogrodzie przy Przedszkolu Samorządowym w Tenczynku posadzono prawie 50 drzewek i krzewów. Akcję, wspieraną przez rodziców, sympatyków i sponsorów, zorganizowała Fundacja AERIS FUTURO.

Szczegółowa relacja na stronie przedszkola http://www.przedszkoletenczynek.com./nowosci.htm

Wydarzenia

Koncert jesienny

29 listopada 2015 r., godz. 17.00, Państwowa Szkoła Muzyczna w Krzeszowicach. Więcej

Koncert Pamięci Wojciecha Kilara

29 listopada 2015 r. o godzinie 17.00 w kościele pw. św. Katarzyny w Tenczynku. Program

Poznajmy ziemię krzeszowicką

wykład "Pomniki i tablice upamiętniające walkę o niepodległość na ziemi krzeszowickiej" - 25 listopada 2015 o godz. 17.00, siedziba Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej przy ul. Krakowskiej 30.

Sobota w SMZK

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej zaprasza do oglądania zbiorów w sobotę 5 grudnia 2015 r. w godz. 10.00 - 14.00 - siedziba stowarzyszenia przy ul. Krakowskiej 30.

ZŁOTY PŁUŻEK

Seminarium folklorystyczne poświęcone małopolskim pastorałkom i kolędom ludowym - 27 listopada 2015, godz. 15.00, Sala Herbowa Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ul. Grunwaldzka 4  – wstęp wolny. Program

II Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Kobiet

28/29 listopada 2015 r. - dziewczęta, 12/13 grudnia 2015 r. - kobiety- seniorki. Więcej

Karuzela bajek w bibliotece

28 listopada 2015 r., godz. 10.30 - 12.00. Więcej

Kalendarz imprez

November 2015
M T W T F S S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Porno Ä°zle
padişah macunu yaşam kürü bitkici sigara sarma makinası konuşma terapisti ağrı bandı