Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na Rajd Krokusa

Rajd Krokusa
25-26 kwietnia 2009 rok


Organizator: Hufiec ZHP Krzeszowice

Uczestnicy wycieczki spotykają się na Dworcu Głównym PKP W Krakowie o godzinie 11.10. Z Krakowa wyruszamy pociagiem osobowym o godzinie 11.31 do stacji Rabka Zdrój, gdzie lądujemy o 13.54. Przy stacji kolejowej w Rabce szukamy czerwonego szlaku, który wyprowadzi nas z miasta . Podążając za szlakiem docieramy do wzniesienia Maciejowa, znajdującego się na 815 m.n.p.m Tam planujemy krótki odpoczynek i posilenie organizmów. Następnie nadal wzdłuż czerwonego szlaku, pnącego się już mocniej w górę, mijamy skrzyżowanie z zielonym szlakiem. Pokonując wzniesienia Bardo (948); Jaworzyna Ponicka (996); Jaworzyna Olszowska (955), docieramy do schroniska PTTK na Starych Wierchach. Dotarcie do schroniska przewidujemy na godzinę 17.00. W schronisku zjemy obiadokolację i po krótkim odpoczynku, wybierzemy się na kominek tematyczny przybliżający nam postać patrona
harcerstwa św. Jerzego. W niedzielę pobudkę planujemy na godzinę 8.00. Po śniadaniu wyruszymy na szlak. Ze schroniska pojdziemy żółtym szlakiem przez Mistromę, aż do skrzyżowania ze szlakiem zielonym. Do schroniska na Maciejowej doprowadzi nas zielony szlak, a dalej tylko kawałek czerwonym, do skrzyżowania z czarnym szlakiem. Do stacji PKP w Rabce doprowadzi nas czarny szlak, łączący się następnie ze szlakiem niebieskim. Powrót do Krakowa planujemy na godzinę 17.54.
Zabrać należy: kanapki na trasę, coś słodkiego (zawsze sie przydaje), wygodne buty, coś przeciwdeszczowego, śpiwór, legitymację szkolną oraz zgodę rodziców na wycieczkę.(można pobrać formularz ze strony Hufca Krzeszowice)
Cena wycieczki 15 zł.
Zgłoszenia do czwartku do pwd. Karoliny Kulczyk tel: 507-076-420.
Zapewnione mamy: obiadokolacje i śniadanko, a także nocleg
Impreza skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 18 lat.

Wycieczka organizowana dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Krzeszowice przez Hufiec im. Szarych Szeregów w Krzeszowicach w ramach działań profilaktycznych dla dzieci  oraz w ramach aktywnych form spędzania wolnego czasdu w oparciu o zajęcia pozalekcyjne.

6-latku witaj w szkole!

"W latach 2009-2012 w Polsce będzie zdecydowanie najmniej pięcio-, sześcio- i siedmiolatków niż w ostatnich kilkunastu latach. Dlatego jest to najlepszy okres zarówno na objęcie wszystkich pięciolatków edukacją przedszkolną - żeby były dobrze przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole - jak i na zaproszenie do szkoły sześciolatków. Rozłożenie tego procesu na trzy lata pozwoli w pełni przygotować nasze szkoły do wymogów nowoczesnej edukacji, a w przyszłości zagwarantuje Państwa dzieciom swobodny dostęp do  szkół ponadgimnazjalnych i wyższych" - pisze w liście do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall. 
Więcej o obniżeniu wieku szkolnego na stronie http://www.6latki.men.gov.pl/

Ogłoszenie w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

O G Ł O S Z E N I E
Burmistrz Gminy Krzeszowice informuje, że kandydatów do pracy w obwodowych komisjach wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego należy  zgłaszać w terminie do dnia 8 maja 2009 r.
w godzinach pracy Urzędu tj. poniedziałek, środa, czwartek, piątek od godz. 7.30 do 15.30, wtorek od godz. 9.00 do 17.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach ul. Grunwaldzka 4 -Dziennik Podawczy.
Kandydaci zgłaszani są przez Pełnomocników Komitetów Wyborczych lub upoważnione przez nich osoby i mogą być to tylko osoby ujęte w stałym rejestrze wyborców  Gminy Krzeszowice. Formularze zgłoszeń kandydatów do pracy w Komisji są do odebrania na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach ul.Grunwaldzka 4,   tel. 012 – 252-08-90.

Formularz

Profilaktyka uzależnień

Gmina Krzeszowice włączyła się w dwie ogólnopolskie kampanie realizowane w ramach profilaktyki uzależnień. Realizowane przez gminę Krzeszowice kampanie to:
I.„ Zachowaj trzeźwy umysł ”
Czas realizacji: od 1 kwietnia do 30 listopada, podsumowanie: styczeń 2010 r.
II.„Sprawdź czy twoje picie jest bezpieczne”
Czas realizacji: od 7 kwietnia do 31 grudnia 2010, podsumowanie: I kwartał 2010 r.

 

W/w kampanie skierowane są do większości mieszkańców Gminy Krzeszowice (dzieci, młodzież, osoby dorosłe) i mają na celu  pomoc w znalezieniu odpowiedzi na ważne pytania odnośnie własnej osoby, trzeźwego i zdrowego stylu życia. Założeniem kampanii jest także uruchomienie procesów zmiany postaw wobec alkoholu, zaszczepienie w konsumentach napojów alkoholowych potrzeb świadomego ich spożywania oraz  uświadomienie,  że życie bez alkoholu może być fascynujące i że dzięki temu można realizować własne cele życiowe.

Krótka charakterystyka planowanych działań w ramach Kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł ”
- wyznaczenie gminnego i szklonego koordynatora działań,
- rozdanie adresatom kampanii materiałów profilaktyczno-edukacyjnych (materiały dla: dzieci, młodzieży, nauczycieli, rodziców, kierowców i ośrodków szkolenia kierowców lub szkół jazdy, dla sprzedawców napojów alkoholowych),
- skierowanie anonimowej ankiety do wszystkich szkół podstawowych klas piątych i gimnazjalnych klas II. W/w ankiety będą opracowywane przez specjalistów celem zebrania informacji o zachowaniach ryzykownych wśród badanej populacji dzieci i młodzieży.
- udział w różnych konkursach (np.literacki, plastyczny, fotograficzny i inne).

Krótka charakterystyka planowanych działań w ramach Kampanii „Sprawdź czy twoje picie jest bezpieczne ”
- wysłanie zgłoszenia do realizacji kampanii przez Gminę i przyznanie tytułu ambasadora ogólnopolskiej w kampanii profilaktyczno- edukacyjnej „ Sprawdź czy twoje picie jest bezpieczne ” koordynatorowi działań na obszarze gminy Krzeszowice,
- dystrybucja w samorządzie lokalnym materiałów edukacyjnych,
- przekazanie szkołom gotowych scenariuszy spotkań z rodzicami (dla uczniów w różnych grupach wiekowych),
- przekazanie szkołom – pedagogom gotowych scenariuszy dla uczniów „ Nie pije – bo tak”.
oraz inne działania wynikłe na bieżąco w czasie trwania kampanii (np. zaangażowanie się szkół i innych organizacji w imprezy związane z realizacją w/w kampanii).
Informację nt w/w kampanii można uzyskać u koordynatora kampanii na szczeblu lokalnym: Pełnomocnika Burmistrza ds. Przeciwdziałania Uzależnieniom, Nina Kurdziel, tel. 012 282 01 00, w godz.9.00-14.00.
Opracowała: Nina Kurdziel

Remont wiaduktu w Krzeszowicach

Krakowski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że 4 maja rozpocznie się remont płyty pomostowej wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu drogi krajowej nr 79 w Krzeszowicach. W czasie trwania remontu należy spodziewać się utrudnień w ruchu - będzie się on odbywał w sposób wahadłowy. 
Strona GDDKiA   http://www.krakow.gddkia.gov.pl/

Wydarzenia

Wystawa "Galicja w ogniu"

oraz dzień otwarty w Muzeum Ziemi Krzeszowickiej. W programie m.in. pokazy w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Artyleria" - sobota 23 sierpnia od godz. 11.00. Program

II Gminny Rajd Rowerowy

sobota 30 sierpnia, start z pl. F.Kulczyckiego w Krzeszowicach, zapisy od godz.13.00 - 13.30. Plakat

Program rajdu

Regulamin

Trasa 1

Trasa 2

Obchody rocznicy bitwy partyzanckiej w lasach Dębnika i Dubia

23 sierpnia: godz. 10.00 – msza święta w intencji poległych w czasie II wojny światowej w kaplicy w Dębniku, po mszy św. złożenie kwiatów przy pomniku w Dębniku, godz. 11.30 – złożenie kwiatów przy pomniku w Dubiu

Dożynki gminne

niedziela 24 sierpnia, godz. 15.00, Wola Filipowska. Program

Kalendarz imprez

August 2014
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Free business joomla templates