Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto Wojska Polskiego - 15 sierpnia 2009

Tradycyjnie, w dniu Święta Wojska Polskiego, pod Pomnikiem Niepodległości i Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze, zebrali się przedstawiciele władz samorządowych Gminy Krzeszowice, radni, reprezentacje organizacji kombatanckich, społecznych oraz poczty sztandarowe.

W okolicznościowym przemówieniu burmistrz Gminy Krzeszowice Czesław Bartl przypomniał historię i znaczenie święta Wojska Polskiego.

Po nim głos zabrał Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej Łukasz Skalny, który przedstawił zebranym historię Pomnika Niepodległości – jego twórców, budowę, zniszczenie przez hitlerowskiego okupanta i wreszcie odbudowy oraz tegorocznej renowacji. Pod pomnikiem wiązanki kwiatów złożyli: delegacja Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, delegacja Związku Żołnierzy LWP, burmistrz Czesław Bartl, delegacja Rady Miejskiej z Przewodniczącą Martą Sobczyk, przedstawiciele SMZK, krzeszowiccy harcerze, delegacja PSL w Krzeszowicach i delegacja Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze.

 

Skorzystaj z pomocy punktu konsultacyjno-informacyjnego

Od 3 sierpnia, jak podaje serwis informacyjny starostwa krakowskiego, w Starostwie Powiatowym w Krakowie ponownie ruszył punkt konsultacyjno – informacyjny, w którym mieszkańcy powiatu ziemskiego krakowskiego mogą uzyskać pomoc w uporządkowaniu stanu prawnego nieruchomości. 
Czytaj więcej

Oznakuj swojego psa

Trwa program bezpłatnej rejestracji psów, którego celem jest zapobieganie bezdomności zwierząt, prowadzony przez Urząd Miejski w Krzeszowicach i Polskie Towarzystwo  Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt. W akcji uczestniczą 2 lecznice weterynaryjne z Krzeszowic. 
Czytaj więcej

Nasza młodzież nagrodzona

RELACJA Z OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII „ ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” W GMINIE KRZESZOWICE:
GMINA KRZESZOWICE  otrzymała:
CERTYFIKAT ZA AKTYWNY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” ORAZ ZA WKŁAD W TWORZENIE NOWOCZESNEJ PROFILAKTYKI.

Ponadto:
DZIECI I MŁODZIEŻ  BIORĄCE UDZIAŁ W KAMPANII  ZDOBYŁY 13 NAGRÓD
Właśnie zakończyła się pierwsza część kampanii „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”, która była związana m.in. z udziałem dzieci i młodzieży w różnych zadaniach konkursowych tzw. konkursach indywidualnych.
Dzieci i młodzież z Gminy Krzeszowice bardzo chętnie włączyły się do udziału w w/w kampanii.
Z gminy Krzeszowice zostało wysłanych:
112 prac plastycznych i 14 literackich nt. „Przygoda tuż za progiem”- konkurs plastyczno- literacki, 61 sztuk - ankiety „ Ping-pong”, 26 sztuk - ankiety „Formuła na trzeźwość”.
Jest sukces: w pierwszej części kampanii nasze dzieci i młodzież zdobyły łącznie13 ogólnopolskich nagród i dyplomy.
Nagrody to:
9x gier komputerowych
2x puzzle
2x zestawy do gry w ping-ponga
Warto zaznaczyć tutaj, że nagrody są unikalne - nie można ich kupić w sklepach, są specjalnie produkowane dla potrzeb Kampanii.
Ponadto Gmina Krzeszowice otrzymała certyfikat, który jest podziękowaniem i wyrazem szacunku za udział w ogólnopolskiej kampanii „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” oraz za wkład w tworzenie nowoczesnej profilaktyki.
W kampanię oprócz dzieci i młodzieży zaangażowane były osoby dorosłe z gminy Krzeszowice: nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, komenda Związku Harcerstwa Polskiego w Krzeszowicach, a także kierownicy i opiekunowie placówek wsparcia dziennego z Tenczynka i z Krzeszowic.
Mamy nadzieję, ze kampania zaowocuje większą świadomością wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych o czyhających zagrożeniach, które są związane z sięganiem po szkodliwe dla zdrowia używki, a także, że promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia i pozytywnych zachowań prospołecznych będzie alternatywą wobec wielu patologii.

Tekst opracowała: Nina Kurdziel
Pełnomocnik Burmistrza ds.  Przeciwdziałania Uzależnieniom

Wystawa poświęcona życiu i działalności aktorskiej Bogumiła Kobieli

Wystawa poświęcona życiu i działalności aktorskiej Bogumiła Kobieli w 40. lecie jego tragicznej śmierci – otwarta podczas tegorocznych Dni Krzeszowic, czynna jest w Galerii w Pałacu Vauxhall do 8 września.

Małgorzata Kobielowa, żona Bogumiła, w rozmowie ze współautorką wystawy, Cecylią Bielecką

Oprócz jego kariery aktorskiej ukazuje związki z Tenczynkiem, gdzie aktor się urodził, gdzie został pochowany, gdzie znajduje się jego dom rodzinny i gdzie do dzisiaj mieszkają jego najbliżsi.

Oryginalny projektor filmowy z roku 1963

Na wystawie zobaczyć można wiele dokumentów, fotografii, rekwizytów teatralnych, kostiumów, oryginalne plakaty do 29 filmów, w których role zagrał Kobiela, a także motor, słynną SHL-kę 125, który w roku 1954 kupili na spółkę ze Zbyszkiem Cybulskim.

W trakcie oglądania wystawy zapraszamy na projekcję fragmentów filmu „Humor w PRL-u” w którym w najlepszych skeczach można zobaczyć Bogumiła Kobielę.
Polecamy też zakup filmu dokumentalnego Wojciecha Sarnowicza z 2005 roku „Bogumił Kobiela czyli rodzinna podróż z Katowic do Tenczynka w której udział biorą bliscy Bobka”.
Wystawa jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 10 – 17. 

Reżyser Jerzy Gruza i Marek Kobiela oglądają przed Pałacem Vauxhall zabytkowego Fiata 600, jakim kiedyś jeździł Bogumił Kobiela

Współautorzy wystawy: Anna Konopka i Marek Kobiela

Wydarzenia

Jadę w życie Błękitnym Ekspresem

recital Anny Dijuk-Bujok, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach  Galeria w Pałacu Vauxhall, 6 marca, piątek, godz. 19.00. Więcej

 

„Pod okupacją. Listy”

promocja książki - 5 marca 2015 r. (czwartek), godz. 18.00, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Krzeszowicach. Więcej

TRZY MOSTY

wystawa prac plastycznych Ewy Gadnickiej Włodarczyk, 27 lutego 2015, piątek, godz. 19.00, Galeria w Pałacu Vauxhall. Więcej

60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

eliminacje gminne - 5 marca 2015 r. godz. 9.00 - Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. Więcej

Tolerancja na Warsztat

wernisaż wystawy prac fotograficznych - 11 lutego o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. Więcej

X Ogólnoposki Karnawałowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

7-8 lutego 2015, hala widowiskowa w Krzeszowicach. Więce

„Tenczynek 700 lat historii”

promocja książki w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzeszowicach, 11 lutego 2015 r. godz. 18.00

Kalendarz imprez

March 2015
M T W T F S S
23 24 25 26 27 28 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5